Astropad 2.0 zmienia oblicze iPada

Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.Astropad jest aplikacją, która zmieni Twojego iPad’a w tablet graficzny współpracujący z komputerem Apple. Astropad w wersji 2.0 optymalizuje proces rysowania przy pomocy rysika oraz zapewnia większą kompatybilność z programami dostępnymi na komputerach Mac. W najnowszej odsłonie programu usprawniono również technologię Liquid, która sprawia, że obraz jest płynniej wyświetlany.

liquid-new-pro

Ponadto Astropad po podłączeniu do sieci Wi-Fi analizuje jej szybkość i stabilność, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania danych grafik – w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu. Jak podkreślają producenci, nowa wersja Astropad ma również wykorzystywać mniej pamięci RAM. Również pochłanianie energii zostało zredukowane aż czterokrotnie, dzięki czemu będziemy w stanie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora tabletu. Poprawiono także sam proces rysowania – teraz wszystko ma przebiegać w bardziej naturalny sposób. Co więcej, program wspiera takie funkcje jak gesty zoomowania czy kadrowania. Jest także kompatybilny z Affinity Designer, Affinity Photo, Art Rage, Clip Studio Paint, Lightroom, Mischief, Autodesk Sketchbook czy Photoshop.
Zmianie uległ również wygląd interfejsu, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Astropad w wersji 2.0 jest już dostępny w Apple App Store. Dla zarejestrowanych użytkowników aktualizacji jest bezpłatna. Nowi za program będą musieli zapłacić $29.99. Astropad 2.0 współpracuje z iPad’ami pracującymi na systemie iOS 8 i komputerami Mac z 10.9 (Mavericks) lub nowszymi. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Źródło: fotopolis.pl

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *